SOLČANKA, s.r.o.

Glutamán sodný

Nachádza sa ako prísada v každej instantnej polievke
a ochucovadle dostupnom na trhu.

Jeho špecifická chuť je nenahraditeľná a nezameniteľná. Málokto však vie, že je pomerne silným alergénom a u niektorých jedincov môže vyvolať "Syndróm čínskej kuchyne", ktorý sa prejavuje žalúdočnou nevoľnosťou, zvracaním, hnačkou a sčervenaním. Ďalej nepriaznivo pôsobí na nervové bunky a poškodzuje ich. Preto je úplne nevhodný pre deti, tehotné ženy, pre ľudí s vysokým krvným tlakom a pri poraneniach hlavy.

 

Na rozdiel od týchto produktov Solčanka neobsahuje glutamán sódny a syntetické farbivá, a je vyrobená výhradne z prírodných látok. Preto Vám Solčanku doporučujeme ako doplnok zdravého stravovania.

Ktoré ochucovadlo je bez glutamanu?

Na slovenskom a českom trhu je bez glutamanu jedine Solčanka. Konkurenčné produkty prítomnosť glutamanu marketingovo obchádzajú formulkou "bez pridaného glutamanu", ale v skutočnosti obsahuje glutaman v inej forme (napr. kvasničný extrakt)

Zeleninové dochucovadlá bez glutamanu Solčanka

Ochucovadlá


Prírodné ochucovadlá bez zbytočných umelých a chemických látok, ktoré nebudú zaťažovať vaše telo. Dodajú skvelú chuť vašim pokrmom a vy sa tak vydáte na cestu vášho zdravšieho ja. Ponúkame rôzne druhy ochucovadiel, morskej a koreniacej soli.