SOLČANKA, s.r.o.

Morská soľ

Morská soľ bohatá na minerály

Jedným z hlavných rozdielov medzi morskou a normálnu solou je obsah minerálnych látok. Morská soľ je ich plná, napríklad horčíka, vápnika, sodíka a draslíka. Preto ju používa veľa ľudí namiesto tej klasickej, hlavne pri varení.

O morskej soli často hovoríme aj ako o zdravšej alternatíve našej klasickej soli. Morská soľ je prirodzene bohatá na minerály a stopové prvky. Hlavným dôvodom je nižší obsah sodíka, ktorý nášmu telu až tak nevyhovuje. Dôležitým faktom je aj zloženie morskej soli. Morská soľ je bohatá na vitamíny C a A a preto sa stáva dôležitou aj pri starostlivosti o pleť. Udržujú ju v kondícii, pleť vyzerá vďaka nim mladšie. Navyše ešte obsahuje aj 26 iných minerálov.

Po návrate k prírodnej  morskej soli sa mnohým ľuďom trpiacim na vysoký krvný tlak vrátil do normálu. Používajte morskú soľ ako korenie a udržte si svoje zdravie.

Čo morská soľ obsahuje

Morská soľ obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, bez ktorých sa človek nezaobíde. Patria k nim tieto zložky:

  • Jód - priaznivo pôsobí na štítnu žľazu.
  • Bróm - je účinný na nervy.
  • Draslík a sodík - prispievajú k lepšiemu sústredeniu a premýšľaniu.

Primerané množstvo soli je pre náš organizmus potrebné. Ovplyvňuje nám činnosť obličiek a metabolizmus vody v organizme a podporuje vstrebávanie živín. Morská soľ, ktorú použijete pri varení, je lepšie stráviteľná.