SOLČANKA, s.r.o.

Morská soľ

Na rozdiel od klasickej soli, morská soľ obsahuje zdraviu prospešné minerály. Doprajte svojej kuchyni originálnu chuť morskej soli. Vďaka šetrnému spracovaniu, sušeniu na slnku sú zachované všetky dôležité látky.

Morská soľ so sušenými hríbmi

Jemná morská soľ s koreninami a sušenými hríbmi. Tradičná receptúra bez glutamanu.

 
4,14

Morská soľ bohatá na minerály

Jedným z hlavných rozdielov medzi morskou a normálnu solou je obsah minerálnych látok. Morská soľ je ich plná, napríklad horčíka, vápnika, sodíka a draslíka. Preto ju používa veľa ľudí namiesto tej klasickej, hlavne pri varení.

O morskej soli často hovoríme aj ako o zdravšej alternatíve našej klasickej soli. Morská soľ je prirodzene bohatá na minerály a stopové prvky. Hlavným dôvodom je nižší obsah sodíka, ktorý nášmu telu až tak nevyhovuje. Dôležitým faktom je aj zloženie morskej soli. Morská soľ je bohatá na vitamíny C a A a preto sa stáva dôležitou aj pri starostlivosti o pleť. Udržujú ju v kondícii, pleť vyzerá vďaka nim mladšie. Navyše ešte obsahuje aj 26 iných minerálov.

Po návrate k prírodnej  morskej soli sa mnohým ľuďom trpiacim na vysoký krvný tlak vrátil do normálu. Používajte morskú soľ ako korenie a udržte si svoje zdravie.

Morská soľ a zdravie


Lekári a terapeuti považujú čistú morskú soľ ako nevyhnutnú pre dobré zdravie. Pre optimálne zdravie, by mala byť použitá aj optimálna soľ. Prečo je doporučovaná práve morská soľ? Normálna rafinovaná komerčná soľ je pomerne toxická a neobsahuje žiadne živiny. Toxicita bežnej soli pochádza z rafinácie a bieliaceho procesu, ten odstraňuje všetko čo je práve prítomné prirodzene v soli morskej a to sú stopové prvky.

Čo morská soľ obsahuje

Morská soľ obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, bez ktorých sa človek nezaobíde. Patria k nim tieto zložky:

  • Jód - priaznivo pôsobí na štítnu žľazu.
  • Bróm - je účinný na nervy.
  • Draslík a sodík - prispievajú k lepšiemu sústredeniu a premýšľaniu.

Ako vlastne pôsobí morská soľ?

Tento druh soli vzniká prirodzeným odparovaním soľných jazier. Obsahuje stopové látky ako je horčík, vápnik a draslík. A aké zdravotné výhody majú všetky zložky obsiahnuté v morskej soli? Vápnik čistí póry, posilňuje bunky Horčík zlepšuje bunkový metabolizmus.

Primerané množstvo soli je pre náš organizmus potrebné. Ovplyvňuje nám činnosť obličiek a metabolizmus vody v organizme a podporuje vstrebávanie živín. Morská soľ, ktorú použijete pri varení, je lepšie stráviteľná.

Soľ v kuchyni aj domácnosti

Soľ je pochutina používaná odpradávna a je obsiahnutá v takmer všetkých potravinách. Pre väčšinu z nás soľ patrí hlavne do kuchyne, teda ako dochucovadlo. Morská soľ je vhodnejšia než bežná jedlá kuchynská soľ. No ani táto soľ sa nezaobíde ale bez čistenia.